Dobrý den, vážení, s platností od dnešního dne 19.09.2023 je naše centrum opět otevřené pro návštěvy. Budeme se na Vás těšit.
11. 7. 2023

Návštěva zámku ve Velkém Meziříčí

Našim druhým výletním cílem se stal zámek ve Velkém Meziříčí, který jsme navštívili v úterý 11. července. 

Klienti měli možnost projít si několik salonů, viděli sbírku militarií, kolekce orientálních předmětů, které byly shromážděny především Rudolfem Lobkovicem a Františkem Harrachem, ale i barokní nábytek a obrazy řady významných osobností. Za shlédnutí jistě stojí Sarajevský salonek, jehož prostory jsou věnovány císařským manévrům, které se uskutečnily v roce 1909 u Velkého Meziříčí a kterého se účastnil i tehdejší následovník trůnu František Ferdinand d´Este. Tento salonek Vás stejně jako naše klienty svou atmosférou, fotografiemi a obrazy doslova vtáhne do děje tehdejších událostí.

 Naši klienti obdivovali i další prostory a předměty jako je smuteční náhrdelník, který patřil císařovně Marii Terezii, nábytek z želvoviny a slonoviny či bohatě řezaná italská renesanční casonetta. Bohužel se nemůžeme pochlubit fotkami z interiéru zámku, protože současný majitel Jan Podstatzký-Lichtenstein si fotografování prostor nepřeje, ale návštěvu zámku můžeme jen doporučit a o kráse tohoto zámku se tak může přesvědčit na vlastní oči.