Dobrý den, vážení, s platností od dnešního dne 19.09.2023 je naše centrum opět otevřené pro návštěvy. Budeme se na Vás těšit.
25. 5. 2023

Zahradní terapie

Naše zahrada je pro naše klienty příjemným místem, kde se účastní různých aktivit, ale i odpočinku či setkání s rodinou. 

Klienti se také mohou účastnit zahradní terapie, což je ozdravná metoda, která využívá pobytu v přírodě a pomáhá člověku cítit se lépe - a to jak psychicky, tak fyzicky. Léčebné účinky lidé pociťují nejen při přepracování či stresové zátěži, tato terapie blahodárně působí také při léčbě různých dlouhodobých onemocnění nebo zotavování se po úrazech. Kontakt s živými rostlinami pomáhá aktivovat paměť, pozornost, myšlení, tvořivost, zlepšuje jemnou motoriku, svalovou sílu, povzbuzuje smysly a zvyšuje sebevědomí. Není tedy divu, že naši klienti tak rádi do naší zahrady chodí a starají se o bylinky, zeleninu a květiny, které zde zasadili. Díky vyvýšeným záhonkům se práce na zahradě a kontaktu s rostlinami mohou účastnit všichni naši klienti a my jsme rádi, že tento způsob relaxace využívají. Jak říká i sám Karel Čapek:,, Radost květin za oknem…Není to jenom radost z té krásy a něžnosti, ale taky radost z úspěchu při pěstování.“